نحوه مصرف آنتی بیوتیک برای درمان جوش

اکنه

وقتی محصولات و درمانهای موضعی نمیتوانند آکنه را کنترل کنند، از بین سه داروی خوراکی بسیار رایج آنتی بیوتیک ، قرص های جلوگیری از بارداری و آکوتان، آنتی بیوتیک ها در بالای لیست انتخابی درمان جوش قرار میگیرند. در ادامه در مورد نحوه مصرف آنتی بیوتیک برای درمان جوش صحبت خواهیم کرد.

آنتی بیوتیک ها در مقایسه با دیگر گزینه ها، اثرات جانبی کمتر و اثر بخشی سریعتر دارند. گاهی در عرض چند هفته اثر میکنند و استفاده از آنها آسانتر است.

آیا آنتی بیوتیک ها برای کنترل و درمان جوش صورت موثرند؟

پوست دارای یکنوع حافظه است. وقتی قبلا آکنه داشتید باز هم ه }وش زدن ادامه میدهد! تکت وقتی به آکنه نزدن عادت کند، تمایل دارد برای مدتی صاف باقی بماند.

نظریه هدایت خودکار آکنه چیست؟

متخصصانی که این ویدئو را تماشا میکنند، میتوانند این خاصیت را نظریه هدایت خودکار آکنه نامگذاری نمایند.

اکنه

پس جوش ها با آنتی بیوتیک کنترل شده و چند هفته بروز نخواهند کرد.

شما میتوانید بتدریج دوز مصرفی را کاهش داده و در نهایت دیگر مصرف نکنید و همچنان پوستی بدون جوش داشته باشید

علتش این است که وقتی در وضعیت توقف آکنه هستید بدن اخبار جدیدی از نزدن آکنه دریافت میکند. با کاهش تدریجی دوز دارو، در واقع بدن را گول میزنید.

پس به جای آنکه روزی دوبار قرص بخورید، میتوانید به مدت دو هفته روزی یک قرص بخورید و سپس به مدت دوهفته بصورت یکروز درمیان آنرا مصرف نمایید تا در نهایت با راهنمایی پزشک بتوانید مصرف آنتی بیوتیک را قطع نمایید.

در این مدت پوست شما به آکنه نزدن عادت میکند! و آکنه ها به مدت حداقل چند ماه یا گاهی مدت زمان طولانی تری، بروز نخواهند کرد.

اکنه

پس اگر پزشک متخصص تصمیم گرفت آکنه شما را با آنتی بیوتیک درمان کند، به او این فرصت را بدهید! این درمان موقتی است و از آن به بعد پوستی بدون آکنه خواهید داشت.

بیشتر بدانیم