زمان استفاده از آکوتان در درمان جوش

اکنه

وقتی 30 سال قبل اکوتان معرفی شد، شواهد علمی استفاده از آن طبق تاییدیه سازمان غذا و داروی آمریکا برای آکنه ای چرکی شدید بود. که به انواع مختلف آنتی بیوتیک ها واکنش نشان نمی دادند. هنوز هم معیار رسمی برای استفاده از آکوتان در درمان جوش وجود دارد.

دکتر شولتز:بنظر من وقت استفاده از آکوتان در جوش های عفونی، یعنی جوش های چرکی، کورک و کیست ها زمانی است که بعد از چند ماه به درمانهای موضعی و داخی پاسخ نداده اند.درمان داخلی یعنی استفاده از آنتی بیوتیک یا قرصهای کنترل بارداری برای خانمها یا حتی ترکیبی از این دو روش.بنابراین اگر چند نمونه آنتی بیوتیک استفاده کردید و کمک به درمان آکنه نکرد یا یکی دو قرص کنترل بارداری که معمولا برای آکنه مفید هستند، استفاده کردید و باز هم جوش های چرکی داشتید، آن موقع زمان استفاده از آکوتان در درمان جوش است.

اکنه

در مورد باقی ماندن جای جوش من تصور میکنم که اسکارها نمی توانند فقط فیزیکی باشند! بلکه احساسات هم در آنها نقش دارند.آکنه ای که بدلیل احساسات ایجاد می شود حاصل کاهش اعتماد بنفس، عصبی بودن و افسردگی و کیفیت پایین زندگی فردیست که اکنه دارد!من معتقدم همه اینها میتواند اثر طولانی مدت داشته باشندو بخش احساسی جای جوش است.پس اگر جوش ها روی پوستتان جایی از خودشان باقی گذاشته اند و ماندگاری آن بدلیل کاهش سلامتی احساسی شماست! در اینصورت به عقیده من این موضوع به کیفیت زندگی شما مربوط است! و باید در خصوص استفاده از آکوتان در درمان جوش با متخصص پوستتان مشورت کنید.آکوتان می تواند آکنه را درمان کند.