10 نکته ایی که دختران جوان درباره درمان جوش باید بدانند

10 نکته ایی که دختران جوان درباره درمان جوش

سیاری از دختران و پسران از مشکل درمان جوش صورت رنج می برند. در مطالب پیشین درباره درمان جوش پسران جوان نکته های مهمی بیان کردیم. در این مطلب بطور تخصصی مطلبی درباره درمان جوش دختران جوان و نکته های که هر خانم جوانی باید آنها را بداند تا پوستی زیبا و سالم و عاری از جوش داشته باشد، ارائه می دهیم.
ایجادجوش صورت بخشی از خاطرات دوران نوجوانی بسیاری از خانم ها است.

10 نکته ایی که دختران جوان درباره درمان جوش

سر فصل ها:
• شمادر بروز جوش بر روی پوستتان مقصر نیستید
• فریب تبلیغات فریبنده فروش محصولات در پیج های اینستاگرامی را نخورید
• برای درمان جوش التهابی و چرکی حتما به پزشک مراجعه کنید
• شما باید هر روز از درمان جوش صورت خود استفاده کنید
• در باره ارتباط هورمون های زنانه و سیکل عادت ماهانه و آکنه بیشتر بدانید
• درمان جوش صورت زمان بر است
• اسکار آکنه(جای جوش) میراثی از دوران نا اگاهی دختران جوان
• آرایش و آکنه با هم ارتباط نزدیک دارند
• حتی پس از بین بردن جوش شما مجبور به استفاده از درمان های آکنه خواهید بود
• امید و راهنما وجود دارد

در درمان جوش دختران چه نکاتی مهم است؟

1- شما در بروزجوش بر روی پوستتان مقصر نیستید.

جوش صورت تقصیر شما نیست. این امر در اثر عوامل زیادی ایجاد می شود. همه این موارد خارج از کنترل شما نیست. بنابراین این اکنه ها به دلیل شکلاتی که دیشب خوردید نیست. یا پیتزا و نوشابه ایکه آخر هفته داشتید. دلیل این نیست که صورت خود را به درستی تمیز نمی کنید. علت جوش صورت دلیل خودارضایی نیست. احتمالاً تنها به دلیل آرایش شما ایجاد نمی شود. بسیاری از دختران جوان از مادر و اطرافیانشان برای استفاده از محصولات آرایشی مختلف و روش های کنجکاوانه زیبایی مواخذه می شوند و اطرافیان این موارد را علت جوش صورت می دانند اما حقیقت این است این ها باور های غلط در این زمینه هستند.

دلیل اصلی ایجاد آکنه در تغییرات هورمونی شما است این در ژنهای شماست. بنابراین احساس گناه نکنید – شما کاری برای ایجاد آکنه نکردید. پذیرفتن داشتن پوستی مستعد آکنه باعث می شود بر روی درمان و حفظ و پایداری پاک ماندن پوستتان بیشتر تمرکز کنید

بهتر است مثبت نگری به پوست خود داشته باشید. از آرایش زیاد برای پنهان کردن ضایعات بپرهیزید. این موضوع که شما تنها نیستید و 30 درصد از افراد جامعه هم این مشکل را دارند به شما کمک می کند تا بهتر مشکل و احساستان را با دوستان صمیمی خود درمیان بگذارید. پوست های چرب و مستعد آکنه هرچند در جوانی و نوجوانی دردسر ساز هستند، اما به شدت در برابر پیری پوست و ایجاد چین و چروک مقاوم هستند.

2- فریب تبلیغات فریبنده آگهی فروش محصولات و پیج های اینستاگرامی را نخورید.

10 نکته ایی که دختران جوان درباره درمان جوش

برخی از نوجوانان ، یا حتی افراد مشهور ، در مورد چگونگی شروع چنین محصولاتی از بین رفتن پوستشان “از لحظه ای که من آن را استفاده کردم اثر معجزه آسایش را دیدم ” یا اینکه چگونه جوش صورت آنها یک شبه پاک شد” شروع به صحبت کردند.  جمله “روش از بین بردن جوش صورت در یک روز چگونه است؟” خیلی وسوسه‌انگیز است. محصولات درمان جوش صورت شاید اثر جزیی اولیه داشته باشند. اما هیچ وقت باعث از بین رفتن جوش در یک روز نمی شوند. برای یک درمان موثر OTC ، به دنبال آن باشید که بنزوئیل پراکسید یا اسید سالیسیلیک داشته باشد. اینها می توانند محصولات درمان جوش صورت در داروخانه ها باشند. در از بین بردن جوش باید حداقل هشت تا 10 هفته صبر کنید تا اینکه متوجه تفاوت پوست خود شوید.